Pro koho

Především inovačně a technologicky zaměřené firmy (nově vzniklé firmy, spin-off firmy, inkubované firmy aj.) splňující kritéria malého a středního podniku (počet zaměstnanců < 250, součet aktiv < 43 mil. € nebo obrat < 50 mil €), které přitom hledají finance pro své založení, rozjezd nebo další rozvoj (seed, start-up nebo venture kapitál) a jsou ochotné vzdát se části firmy a spolupracovat s „cizím“ investorem.

  • Jste fyzická osoba s nápadem? Nápad je potřeba dotáhnout alespoň do ukončené fáze „Ověření konceptu“, mít připravený business plán a realizační tým. K tomu můžete využít vlastní nebo 3F zdroje nebo najít veřejné zdroje – granty, služby (projekt CzechEkoSystem) pre-seed finance (poskytuje MŠMT).
  • Jste živnostník (OSVČ)? Pokud už podnikáte jako OSVČ, můžete představit svůj business plán investorům (kontakt na Seed fond bude zveřejněn po výběru správce fondu). Pokud ho investoři vyhodnotí jako perspektivní, lze se dohodnout na založení obchodní společnosti a rozdělení obchodních podílů (zakladatel x investor). Kapitál nelze investovat do fyzické osoby.
  • Jste obchodní společnost (s.r.o., a.s.)? Představte svůj business plán investorům (kontakt na Seed fond bude zveřejněn po výběru správce fondu). Vyčíslete potřebu kapitálu a dohodněte se na objemu investovaného kapitálu (zakladatel x investor) a na velikosti obchodního podílu pro investora